باتری گوشی و کیفیت آن جز عواملی می باشد که اگر قصد تعویض آن را دارید حتما باید به کیفیت و اصل بودن باتری توجه ویژه ای داشته باشید زیرا باتری های بی کیفیت و نامناسب باعث آسیب به سایر اجزای موبایل شما و هزینه بالا برای جبران خسارات پیش آمده ناشی از آن می شود ،یکی از فروشگاه های معتبر در زمینه باتری دیجی فرست می باشد.

طول عمر باتری موبایل به چه عواملی بستگی دارد؟

طول عمر باتری ینی اندازه‌گیری عملکرد و کارایی باتری گوشی و طول عمر آن می باشد که با چندین روش قابل اندازه‌گیری می باشد: زمان شارژ نگهداشتن گوشی با یک بار شارژ کامل کردن آن ، تعداد میلی‌آمپر ساعت برآورد شده توسط شرکت سازنده و تعداد چرخانه‌های شارژ تا رسیدن به پایان عمر مفید باتری (عمر کلی باتری).

عامل های ساخت که روی عمر باتری اثر می‌گذارند عبارتند از نوع، تعداد و کیفیت سلول‌هایی که در باتری‌های گوشی‌های موبایل استفاده  و ساخته شده اند.

به طور کلی سلامت و طول عمر باتری با گذشت زمان و به عنوان تابعی از تعداد چرخه های شارژ مصرف شده کاهش پیدا میکند و کم می شود. با این حال ترفندهای برای افزایش عمر باتری گوشی وجود دارد که کاربران می توانند آن را انجام دهند.

هر آن چه باید در مورد عمر باتری موبایل بدانید

هم در باتری‌های لیتیوم یونی و هم لیتیوم پلیمری می‌توانید از مزیت تخلیه شارژ جزئی بهره مند شوید. یعنی شارژ گوشی را بین 40 تا 80 درصد نگهدارید تا چرخه های بیشتری قبل از رسیدن به پایان عمر باتری داشته باشید. باتری های قدیمی نظیر باتری های نیکل کادمیوم یا لیتیوم نیکلی فلز هیدرید از این مزیت برخوردار نبودند چون چیزی به نام حافظه شارژ داشتند که باید می گذاشتید تا شارژ آن به 0 درصد برسد و بعد به شارژ می زدید. چون فرضا اگر با 20% باتری گوشی خود را به شارژ می زدید دفعات بعد 20% شارژ را به عنوان 0% شارژ می شناخت.

از جمله راه های که می توانید عمر باتری گوشی یا تبلت خود را افزایش دهید استفاده از شارژر و کابل شارژ اصل و اورجینال می باشد. شارژر و کابل شارژهای تقلبی نه تنها ممکن است به باتری و گوشی شما صدمه بزنند بلکه حتی ممکن است موجبات آتش سوزی و انفجار را فراهم کنند.

هنگامی که مشخصات یک گوشی یا تبلت را میبینید حتما مشخصه میلی آمپرساعت را مشاهده میکنید که به صورت اختصار mAh و کوتاه شده نوشته شده و به عبارت دیگر تعداد ساعاتی میباشد که باتری در یک جریان شارژ مشخص عمر دارد.

به فرض اگر باتری یک گوشی آیفون 1000 میلی آمپرساعت است، اگر با آن فعالیتی انجام دادید که 100 میلی آمپر جریان شارژ صرف دارد می توانید انتظار داشته باشید که 10 ساعت دیگر شارژ باتری گوشی تان کم شده و تخلیه میشود. در شرایط یکسان، باتری 1440 میلی آمپری آیفون 5 مطمئنا عمر باتری بیشتری نسبت به ال جی LG Vu با باتری 1000 میلی آمپر را داراست اما این هم در برابر عمر باتری 2530 میلی آمپری Droid Razr Maxx خیلی کمترمیباشد.

در حقیقت، اکثر گوشی های اندرویدی دارای باتری با رتبه mAh بیشتری نسبت به آیفون میباشند، بنابراین شاید این طور کل نتیجه گیری کنید که عمر باتری اندروید همیشه بهتر از عمر باتری آیفون می باشد. اما همیشه اینطور نیست و عوامل زیر دخیل هستند.

استفاده از باتری

امتیاز مهم در معادله mAh مقدار مصرف باتری می باشد که به همین دلیل در بسیاری از نقد و بررسی ها در مورد عمر باتری گوشی های موبایل در مورد تایم مکالمه و زمان حالت آماده به کار(standby) صحبت شده است. این دو فعالیت متداولی میباشند که مقادیر بسیار متفاوتی از جریان باتری را مصرفکرده اند.

واضح میباشد که بودن گوشی در حالت آماده به کار باتری بسیار کمتری نسبت به هر نوع استفاده دیگر مصرف می کند درحالی که مکالمه تلفنی مقادیر بسیار بیشتری از شارژ باتری مصرف می کند.

بسیاری از کارشناسان موبایل عمر باتری را با عواملی نظیر زمان وبگردی یا زمان پخش ویدئو یا موزیک دقیق تر هم بررسی کرده اند.. با این تفاسیر می توانید دید روشن تری نسبت به عمر باتری در دنیای واقعی داشته باشید چرا که اپلیکیشن ها، سخت افزارها و عملیات سیستم عامل ها شارژ باتری را در با سرعت های مختلف تخلیه می کنند.

مقایسه های پیش فرض باتری ها

کارشناسان گوشی های موبایل که به دنبال بازرسی دقیق میباشند به طور منظم گوشی ها و تبلت ها را تست کرده تا ببینند آیا عمر باتری آن ها در دنیای حقیقی با چیزی که تولیدکنندگان آن ها متعهد شده اند تطبیق دارد یا نه و نتایج به دست آمده را با گوشی های رقیب قیاس می کنند.

برای خرید باتری موبایل مناسب و با کیفیت که دارای ضمانت اصالت کالا می باشد به شما پیشنهاد میدهیم به فروشگاه اینترنتی دیجی فرست سر بزنید که بصورت پخش عمده لوازم جانبی موبایل و فروش تک لوازم جانبی موبایل در خدمت  مشتریان آنلاین و حضوری می باشد و می توانید با اطمینان خاطر باتری مورد نظر خود را خریداری کنید و نظر خود را برای ما به اشتراک بگذارید.

پخش عمده لوازم جانبی موبایل ، پخش لوازم جانبی موبایل ، عمده فروشی لوازم جانبی موبایل ، خرید عمده لوازم جانبی موبایل

 

 

.